Brány a Pohony

projekty Podívejte se na projektySAP kalkulace Nechte si zpracovat nezávaznou kalkulaci zdarma!!

 


BRÁNY – BRANKY - POHONY

 


Máte postavený plot, a nemáte osazenou bránu ani branku?


Rádi Vám pomůžeme!

Nejen, že provádíme kompletní stavbu plotu na klíč, ale samozřejmě dokončíme i hrubou stavbu Vašeho oplocení. Vyrobíme a osadíme bránu i branku na míru, dle dané stavební situace. Osadíme a naprogramujeme pohonou jednotku. Pokud nemáte k bráně přiveden elektrický kabel, nevadí. I to zajistíme. Jelikož jsme i stavební firma, žádné nedostatky plynoucí z již realizované stavby nás nepřekvapí a jistě si s nimi dokážeme poradit. Brána může mít výplň dle požadavků zákazníka (prkna, plech, kovové prvky, plastové plaňky).

Rádi Vás přesvědčíme o kvalitách naší firmy. Nechte si připravit nezávaznou kalkulaci. Stačí vyplnit nezávazný poptávkový formulář a odeslat ho s Vaším požadavkem. Následně Vám obratem zašleme přehlednou kalkulaci na výrobu požadované brány, motoru, případně branky.

 

FORMULÁŘ PRO KALKULACI na BRÁNU a BRANKU (klikněte ZDE)

 

GARANCE NÍZKÉ CENY a VYSOKÉ KVALITY je „motto“ naší firmy!

Vysoká kvalita, přijatelná cena a fungující servis je určujícím faktorem pro spokojeného zákazníka. Toto si samozřejmě dlouhodobě uvědomujeme.

Zde jsou důvody proč právě s námi…:


  • brány a branky vyrábíme, nejsme překupníci!

  • pro výrobu používáme pouze ocel té nejvyšší kvality od prověřených dodavatelů

  • u povrchové úpravy dodržujeme ty nejpřísnější normy výrobců nátěrů

  • u žárového zinku probíha kontrola kvality přímo u výstupu

  • naše zkušenosti - máme více než 200 realizovaných zakázek v této oblasti

  • naše vysoká odbornost při osazování motorů – odborně školení pracovníci

  • 100% záruční a pozáruční servis

  •  

Záruční a pozáruční servis na bránách a brankách je samozřejmostí! Bohužel tomu tak u všech výrobců a montážních firem není, a zde velký pozor!!!

Plánovaný servis na vstupní brance zvládne téměř každý, ale u posuvných bran je třeba být velmi opatrný jak, se o svou bránu staráte! Zde platí a to dvojnásob, jak se o svou bránu staráte, tak dlouho Vám bude sloužit. O veškeré komponenty brány je třeba se starat velmi pečlivě. Pokud se chcete v budoucnosti vyhnout nákladným opravám, doporučujeme alespoň 1x ročně, nejlépe na podzim, servisní prohlídku. Servisní technik provede revizi řídící jednotky motoru, zkontroluje všechny mechanické prvky brány, provede jejich údržbu určenými prostředky. Brána tak bude řádně připravena na provoz v nejvíce namáhaném zimním období.Pojezdová brána

Jde o svařený ocelový rám, který je nutné opatřit kvalitní povrchovou úpravou. Rám brány je osazen dvěmi kolečky pojíždějícími po vodící kolejnici připevněné k zemi. Stabilitu brány zajišťují vodící válečky, připevněné na sloupku umístěném mimo průjezd. Její hlavní výhodou jsou minimální nároky na prostor. Po otevření můžete využívat prostor od sloupků na stranu, kde Vám nepřekáží křídla vrat a můžete parkovat hned za bránou. Oproti samonosné bráně pak ušetříte i místo potřebné pro vyvažovací rám brány cca 1/3 velikosti brány (resp průjezdu). Naopak nevýhodou této brány je možné zanášení koleje a zamrzání vody na koleji.

 

Samonosná brána

Nejčastěji používaná a nejoblíbenější varianta pro řešení vjezdové brány. I zde jde o svařený ocelový rám, opatřený povrchovou úpravou. K rámu brány je zde ale navíc přivařený nosný C profil na její spodní části. V tomto profilu pojíždí nosný vozík, či pojezdová kolečka, připevněná k betonové základně v zemi. Rám brány je vertikálně vedený vodícími válečky, připevněnými na sloupku, umístěném mimo průjezd. Využívá výhod posuvné brány ale eliminuje její nedostatek ,kterým je možné zanášení koleje nečistotou, a není třeba aby byla kolej v celé délce podbetonována. Brána potřebuje jen betonový základ, mimo průjezd velikosti cca 1/3 průjezdu. Nedostatkem jsou její nároky na prostor. Samonosná brána je minimálně o jednu třetinu průjezdu delší než v kolejové variantě! Musí mít prostor, kam se celá odsune.

 

Křídlové brány

Jsou dvě ocelové křídla s povrchovou  úpravou a výplní, zavěšené dvěmi panty na  nosných sloupcích ohraničujících vjezd. Mohou se otevírat dovnitř nebo ven, u motorizované brány je doporučené otevírání dovnitř, venkovní prostor nelze jednoduše zabezpečit proti způsobení škod na zdraví či majetku. 

 

Zahradní brány a branky poplastované

Zde nabízíme dvě varianty. Zahradní bránu a branku se systémem zavírání na visací zámek, označovanou jako OKO. A zahradní braánu a branku se systemém zavírání na kliku a vložku označovanou jako FAB  Standartní dodávaná barva je jedlová zeleň. Všechny tyto produkty jsou vyrobeny z trubkového rámu, vypleteného poplastovaným pletivem. Výška u brány a branky je k dostání od 1m do 2m, a šířka dodávané branky je 1m a průjezd u brány je 3,6m..

 

Nepodceňte povrchovou úprava pro svou bránu nebo branku

Jedná se buď o ochranu organickými nátěry, nebo pozinkováním. Případně kombinací obou variant. I když aktuální korozní agresivita naší atmosféry odpovídá úbytku tloušťky stěny při expozici z jedné strany pouze 1 mm za sto let. Což znamená, že taková hodnota by byla ještě přijatelná z funkčního hlediska, nikoli však z hlediska estetického. Na povrchu běžných železných materiálů vzniká rez, pórovitý precipitát hydratovaných oxidů železa, který nemá významnější ochranný účinek a vzhledově předmět většinou znehodnocuje. Aby se těmto účinkům atmosférické koroze zabránilo, je třeba povrchové úpravě věnovat dostatečnou profesní péči, která se vaší bráně od nás dostane.

 

Výplň brány a branky

Brána, či branka může mít výplň dle požadavků zákazníka dřevěná prkna, různé úpravy plechu, tahokov, kované prvky, plastové plaňky. Výplňové prvky mohou být osazeny na přiznaný rám brány, tedy do vnitřní plochy konstrukce, případně na konstrukci s jejím jednostranným překrytím.

 

Pohony

Automatické dálkově řízené ovládání umožní pohodlné otevření brány v libovolných povětrnostních podmínkách a za každého počasí. Automatické pohony umožňují ovládání každé brány a vrat  jednoduchým a bezpečným způsobem, bez zbytečné námahy. Motor prácuje pod stálým připojením proudu, s minimální spotřebou elektřiny. V případě  výpadku proudu je možné provést manuální deaktivaci motoru a přepnout na ruční ovladání. Bezpečný průjezd Vašeho vozidla bránou hlídají bezpečnostní čidla, která hlásí motoru informaci, že v zóně průjezdu se nachazí vozidlo, případně osoba a v ten okamžik daktivuji tlačítko zavření brány. Není tedy možné, aby při náhodném sepnutí tlačítka pokynu k zavření brány na ovladači se v daný moment brána zavřela a došlo k poškození projíždějícího vozidla, případně zranění osoby.

Nejpoužívanějším pohonem je Road 400 je to pohon do 400kg váhy brány s příslušenstvím

RD400 je  nová sada do 400 kg, s pohonem 24Vdc s mechanickými koncovými spínači, s vestavěnou řídící jednotkou se svorkovnicí, BF fotočlánky, s vestavěným přijímačem a jedním dálkovým ovladačem FLO2R, včetně 4 m nylonového hřebenu HR 100.N .Pohon RD400 má IP44, rychlost posuvu až 25 cm/s. Dodání více ovladačů není problém.