Terasy

projekty Podívejte se na projektySAP kalkulace Nechte si zpracovat nezávaznou kalkulaci zdarma!!

 


Dřevěné venkovní terasy Bangkirai a Massaranduba


Proč použít na Vaší venkovní terasu exotickou dřevinu Bangkirai, nebo Massarandubu?


BANGKIRAI A MASSARANDUBA jsou exotické dřeviny s tvrdým dřevem s dlouhou životností, velkou odolností proti obrusu a dobrou pružností a pevností.


Dřevo jako přírodní materiál působí na terasach velmi přirozeným a komfortním dojmem.


Dřevo Bangkirai prokazuje značnou trvanlivost, při působení povětrnostních vlivů za všech ročních období, bez chemického ošetření (impregnace). Což je oproti běžným dřevinám značná výhoda. Jako téměř všechny dřeviny, však časem ztrácí svoji přirozenou hnědo-červenou barvu a postupně přechází do šedo-stříbrné. Tento proces je přirozený a v žádném případě nezhoršuje vlastnosti dřeva. Pro zvýšení barevné stálosti se doporučuje použití speciálního oleje minimálně dvakrát ročně. Tedy na jaře a na podzim.

Vynikající vlastnosti tohoto materiálu, a jeho nenáročný provoz, umožňují praktické a široké použití s neomezenou životností.


V čem se liší Massaranduba od Bangkiraie?


Massaranduba je červenohnědé, až tmavě švestkově hnědé dřevo, vyznačující se extrémní tvrdostí. Díky své barvě bývá někdy massaranduba označována jako " rudé dřevo ." Má ještě vyšší tvrdost a hustotu než jiné tropické dřeviny, například Bangkirai. Oproti této dřevině je massaranduba tmavší, hladší a bez otvorů po škůdcích.


Nechte si zpracovat nezávaznou kalkulaci zdarma!!Využití a informace k exotickým dřevinám


Bangkirai a Massaranduba se používá jako obzvláště silně namáhané stavební dřevo ve venkovních prostorách. Krytina bangkirai je vhodná pro terasy, balkóny, prostory kolem bazénů, zimní zahrady, zahradní chodníky a venkovní plochy, obložení domů, rošty do koupelny a sauny, nebo jako podlaha do vinných sklípků.


Sušení dřeva průměrné se sklonem ke vzniku trhlinek. Opracovatelnost dobrá, řezání, obrábění dobré, nástroje se rychle tupí. Opracované plochy jsou krásně hladké s kovovým leskem. Bangkirai i Massaranduba jsou vyhledávaným exteriérovým dřevem, protože se jedná o materiály s nejvyšší odolností proti termitům, hmyzu, plísním, vodě ale i před slunečními paprsky. Střední stupeň sesychání, střední stupeň zakřivení, malé růstové defekty, místy míza na koncích, ve dřevě se vyskytují kruhové otvory po hmyzu o průměru cca 1 až 1,5 mm, který se vyskytuje pouze v živých stromech. Ve dřevě se rovněž mohou vyskytovat drobné trhliny, měnící se v závislosti na relativní vlhkosti vzduchu, či změn klimatických podmínek.


Upozornění


Terasová prkna Bangkirai a Massaranduba dodávaná naší firmou jsou vyráběna v zemi původu. Důvodem k reklamaci nejsou: výletové otvory po hmyzu, podélné trhlinky na koncích lamel a rozdílné zbarvení prken.


Proč si nechat položit terasu Bangkirai, resp. Massaranduba od naší firmy?


  • dlouhodobé zkušenosti v oblasti práce se dřevem

  • specializace pouze na dřevinu Bangkirai

  • velké množství realizovaných zákázek u spokojených zákazníků

  • i při relativně vyšších nákladech na materiál, který s sebou bohužel tato dřevina nese, nabízíme v kompletu stavby jednu z nejnižších cen za realizaci na trhu

  • používáme jen ty nejkvalitnější spojovací a podkladové materiály

  • 100% záruční i pozáruční servis na realizaci

  • při práci přemýšlíme